testydopolicji@op.pl

Dlaczego Policja jest oskarżana o nierówne stosowanie prawa?

Powód, dlaczego ludzie nie lubią Policji, nie jest oczywisty. Wiele osób uważa, że Policjanci okazują brak szacunku dla opinii publicznej, a ich zachowanie jest aroganckie. W wielu przypadkach ludzie osobiście doświadczyli brutalności Policji, mogą czuć się zastraszeni i nie wiedzą, czy mogą zaufać funkcjonariuszom.

Społeczeństwo oczekuje, że Policjanci powinni być wzorem przyzwoitego zachowania i filarami społeczeństwa obywatelskiego, a jednak wielokrotnie słyszy się o łamaniu przez nich prawa, przyjmowaniu łapówek i skorumpowaniu niektórych urzędników oraz funkcjonariuszy pracujących w Policji.

Spośród wielu uzasadnionych powodów, dlaczego ludzie nie lubią Policji, tym najważniejszym jest fakt, że funkcjonariusze muszą wykonywać rozkazy polityków sprawujących władzę. Ludzie są przekonani, że Policjanci w pewien sposób mogą zostać skierowani przeciwko zwykłym obywatelom, tylko dlatego, że ci nie zgadzają się z poglądami osób rządzących.

Większość społeczeństwa jednak szanuje i docenia zaangażowanie służb mundurowych, którzy pracują dniem i nocą, często z narażeniem własnego zdrowia i życia, aby zapewnić należyty poziom bezpieczeństwa obywatelom. Aby móc pełnić służbę w Policji, trzeba przejść szereg testów, jak chociażby testy MultiSelect do Policji oraz testy psychologiczne do Policji.