testydopolicji@op.pl

Jakie dokumenty trzeba złożyć aplikując do pracy w Policji?

Praca w Policji to niełatwe i odpowiedzialne zajęcie, do którego nie każdy będzie miał predyspozycje. Ale praca policjanta to nie tylko mundur i broń – w Policji zatrudnienie znajdą również cywile. W wielu jednostkach na terenie całego kraju czekają wolne miejsca dla specjalistów w różnych dziedzinach. Jakie są w takim razie wymagane dokumenty do pracy w Policji?

Aplikując do pracy w Policji, w pierwszej kolejności należy przygotować podanie o przyjęcie do służby. Jego wzór w postaci pliku PDF łatwo znaleźć na stronie Polskiej Policji. Niezbędne będzie również wypełnienie kwestionariusza osobowego, a także dostarczenie dokumentu potwierdzającego wykształcenie kandydata oraz tego potwierdzającego zatrudnienie w poprzednich miejscach pracy. W procesie rekrutacyjnym przekazujemy kopie wyżej wspomnianych dokumentów, natomiast oryginały będą konieczne do wglądu. Oczywiście trzeba jeszcze przejść testy MultiSelect, tak samo jak testy psychologiczne Policja wymaga.

Niewątpliwym atutem będą na pewno dokumenty potwierdzające dodatkowo punktowane kwalifikacje lub umiejętności, jakimi dysponuje kandydat, a osoby objęte ewidencją wojskową muszą pamiętać o przedłożeniu książeczki wojskowej. Po zebraniu wszystkich potrzebnych dokumentów, należy je złożyć tam, gdzie wskazano w ogłoszeniu, na które odpowiada kandydat.