testydopolicji@op.pl

Nieetyczne pokusy w pracy Policjanta

Funkcjonariusze różnych szczebli są zobligowani do wykonywania rozkazów starszych rangą przełożonych, muszą wykonywać swoje obowiązki zawodowe w sposób nienaganny, pomimo że w wielu sytuacjach mogą pojawić się nieetyczne pokusy w pracy Policjanta. Etyka funkcjonariuszy może zostać poddana próbie i od funkcjonariuszy zależy, czy pozostaną wierni moralnym zasadom i ich poczucie powołania nie osłabnie przez całą karierę. Wielu funkcjonariuszy zostanie narażonych na sytuacje, w których będą musieli podjąć decyzję o dalszych czynnościach służbowych, lub też o ich zaniechaniu.

Czy funkcjonariusz wręczy zasłużony mandat za przekroczenie prędkości, czy raczej przyjmie łapówkę w postaci kilku banknotów wręczonych przez zatrzymanego kierowcę? To od postawy życiowej danego funkcjonariusza zależy, czy podejmuje on właściwą decyzję i czy nieetyczne pokusy w pracy nie zniszczą jego kariery oraz opinii o instytucji Policji. Tego typu decyzja odgrywa istotną rolę w całokształcie postrzegania funkcjonowania służb mundurowych i ma poważny wpływ zarówno na jego życie oficjalne, jak i osobiste.

Aby dostać się do Policji, najpierw trzeba przejść szereg testów, jak chociażby testy MultiSelect i inne testy psychologiczne do Policji. Warto się zastanowić jeszcze przed przystąpieniem, jakie są wady i zalety pracy w Policji i czy rzeczywiście warto jest podejmować się tego zawodu.