testydopolicji@op.pl

Policja konna – czym zajmują się funkcjonariusze na koniach?

Policja konna w Polsce

Policja konna to jednostka służb porządkowych, która znana jest w naszym kroju już od wielu lat. Konie służą w policji już od roku 1920, a do ich zadań należy głównie pełnienie służy patrolowej, a takie wykonywanie działań związanych z zabezpieczaniem imprez masowych i zgromadzeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej jednostce policyjnej, koniecznie zostać z nami do samego końca.

Policja na koniach – jakie wymogi należy spełnić?

Aby móc dołączyć do szeregów policji konnej, należy spełnić kilka ważnych wymogów. Pierwszym i najważniejszym jest chęć do pełnienia takiej służby. Każdy chętny, który planuje podjąć pracę w szeregach policji konnej musi wyrazić na to pisemną zgodę. Bardzo ważne są także predyspozycje na stanowisko jeźdźca w policji. Musi on wyróżniać się dużą dawką cierpliwości, dobrego podejścia do zwierząt oraz empatii. Dodatkową zaletą jest fakt wcześniejszej współpracy ze zwierzętami w charakterze opiekuna lub jeźdźcy.

Policja państwowa, w swoje szeregi przyjmuje osoby, które posiadają podstawowe umiejętności jeździeckie , takie jak prawidłowe powodowanie koniem. Dopiero po wykazaniu się takimi umiejętnościami można dostać przepustkę na trzymiesięczny kurs podstawowego przeszkolenia jeździeckiego, które zakłada dalszą naukę oraz doskonalenie dotychczasowych umiejętności. Kolejnym krokiem będzie zaliczenie egzaminu teoretycznego i praktycznego, które są przepustką do pracy na stanowisku członka zespołu konnego Komendy Miejskiej Policji.

Policjant na koniu – zadania funkcjonariusza porządku publicznego

Do codziennych zadań konnej służby patrolowej należy zabezpieczać miasto, zarówno podczas zwykłych dni, jak i tych kiedy miejsce mają publiczne wydarzenia masowe. Zdarzają się także pościgi, jednak takie sytuacje mają miejsce wyjątkowo rzadko.

Sama służba zaczyna się od odprawy, na której omawiane są bieżące zadania oraz obowiązki na dany dzień. Kolejnym krokiem jest przygotowanie konia do służby. Należy je nie tylko uczesać, sprawdzić stan kopyt, ale także odpowiednio obrać. Kiedy koń ma na sobie siodło i odpowiednie ochraniacze, konna policja może wyruszać na patrol. Sama praca członków wydziału prewencji KMP nie może trwać dłużej niż 6 godzin. W tym czasie zawarty jest transport ze stajni, odpoczynek oraz czas na jedzenie. Konie policyjne traktowane są przez policjantów z oddziału prewencji z należytym szacunkiem i pozostają otoczone właściwą opieką.

Ile zarabia policja konna?

Zarobi zespołu policji konnej nie różnią się w dużej mierze od pensji tradycyjnej prewencji Komendy Miejskiej Policji. Każdy kandydat na jeźdźca polskiej Policji dostaje podstawową pensję wraz z dodatkiem za opiekę i sprawowanie pieczy nad koniem. Dodatkowe wynagrodzenie jest gratyfikacją za dodatkowe umiejętności oraz przygotowanie do pełnienie służby w tej wyjątkowej komórce policyjnej.

Jeżeli w przyszłości planujesz karierę w szeregach policji, koniecznie sprawdź nasze testy multiselect. To właśnie one przygotują Cię do pracy na stanowisku stróża prawa.