TESTY WIEDZY DO POLICJI
CO OD NAS OTRZYMUJESZ?
Udostępniamy aktualne testy wiedzy do policji, które pomogą dostać się do formacji jaką jest Policja. Dzięki temu każda zainteresowana osoba wstąpieniem do Policji dowie się na co musi być przygotowana przed finalną decyzją. Nasze testy wiedzy są dokładnie opracowane, nie ma w nich miejsca na błędy, co pozwoli wam się dobrze przygotować.
Testy wiedzy do policji – dlaczego warto z nich skorzystać?
Test wiedzy do policji, określany jest również mianem Testu Wiedzy Ogólnej (TWO). Jego podstawowym zadaniem jest sprawdzenie poziomu wiedzy merytorycznej i posiadanych wiadomości kandydata na temat kilku kluczowych obszarów, związanych z pracą w zawodzie funkcjonariusza służb policyjnych. Test składa się z pytań zamkniętych, w których proponowane są cztery możliwe odpowiedzi, do wyboru. Kandydat jest zobowiązany zaznaczyć tylko jedną z nich. Bardzo ważnym i godnym podkreślenia faktem jest to, iż na tego typu egzaminie nie można zaznaczać kilku odpowiedzi jednocześnie. Brak odpowiedzi lub błędne jej zaznaczenie skutkuje nieprzyznaniem żadnego punktu. Za każdą poprawną odpowiedź kandydat otrzymuje jeden punkt.
Jak wygląda test wiedzy do policji, ile punktów można zdobyć?
Wszystkie osoby, które przystępują do tego typu egzaminu i rozwiązują test wiedzy do policji, otrzymują pozytywny wynik, niezależnie od ilości zdobytych punktów, jednak tak naprawdę ich ilość może mieć znaczenie w późniejszych etapach rekrutacji na stanowisko funkcjonariusza policji. Ważne więc jest, aby w teście, w którym najwyższa ilość zdobytych punktów może wynosić 40, zebrać ich jak najwięcej. Wielu przyszłych kandydatów do policji popełnia kardynalny błąd i traktuje test wiedzy ogólnej, jako egzamin błahy i nie mający zbyt dużego znaczenia w procesie selekcji. Jest to błędne założenie, ponieważ to właśnie wynik, jaki dany kandydat otrzymuje z tego rodzaju egzaminu, nierzadko podwyższa sumę wszystkich zebranych punktów. Bywa, że kandydaci, którzy uzyskali średni wynik w testach sprawnościowych lub psychologicznych, lecz celująco rozwiązali test wiedzy do policji, mogą w dalszym ciągu walczyć o przyjęcie do czynnej służby.
Przeciętnie lub słabo zaliczony test wiedzy ogólnej, mimo, iż nie dyskwalifikuje żadnego z kandydatów, to jednak może wciąż znacząco podwyższyć ilość łącznie zebranych punktów. Warunkiem jak najlepszego zaliczenia tego typu egzaminu, jest zmieszczenie się w wyznaczonym czasie. Do dyspozycji jest tylko 40 minut. Osobom, które uważają, iż jest to wystarczający lub nawet za długi okres czasu, należy przypomnieć, iż test odbywa się w sali egzaminacyjnej, a nie w zaciszu domowym. Ponadto, czynnikiem negatywnie wpływającym na przebieg egzaminu jest towarzyszący kandydatom stres oraz przymus szybkiego udzielania odpowiedzi na zadane pytania. Należy pamiętać, iż na odpowiedź na jedno pytanie przypada tylko 60 sekund. To niezwykle mało, szczególnie, gdy dana osoba ma trudności z szybkim czytaniem i analizowaniem treści pytań oraz udzielaniem na nie konkretnej odpowiedzi. Egzaminy, polegające na teście wielokrotnego wyboru, mają to do siebie, iż wymagają bardzo dokładnego zapoznania się z treścią każdego pytania. Mając tak mało czasu do dyspozycji trudno powrócić do poprzednich zagadnień w teście. Konieczne jest szybkie i logiczne myślenie.
SPRAWDŹ NASZE OPINIE
Jesteśmy firmą zajmującą się testami wiedzy do Policji, rekrutacją do Policji i wszystkim co związane z naborem do służby w Policji. Działamy od 2008 roku więc mamy bardzo duże doświadczenie w tym temacie. Pomogliśmy tysiącom kandydatów którzy służą już w Policji. Na największych forach policyjnych w Polsce posiadamy na dzień dzisiejszy ponad 35 tysięcy pozytywnych opinii. Zaufaj naszemu doświadczeniu, a bez problemu dostaniesz się do służby w Policji
Co obejmuje test z wiedzy ogólnej do policji?
Test wiedzy do policji obejmuje zestaw pytań dotyczących kluczowych zagadnień z zakresu prawa, bezpieczeństwa publicznego i administracji. Nalezą do nich te, które obejmują tematy, związane z funkcjonowania Policji, ruchu drogowego, ale również działaniami władzy sądowniczej, wykonawczej i ustawodawczej w Polsce. Test wiedzy do policji, to również pytania, których treść nawiązuje do zawartości Konstytucji oraz Ustawy o Policji. Ponadto, warto jest zapoznać się z definicją i ogólnymi zasadami bezpieczeństwa i porządku publicznego, dyrektywami UE, jak również z podstawową terminologią sądowniczą. Niektóre pytania mogą dotyczyć zagadnień, związanych z administracją publiczną, samorządową i lokalną. Oprócz powyższego warto jest przyswoić sobie treść takich aktów prawnych, jak:
Testy wiedzy ogólnej z odpowiedziami
Testy psychologiczne MultiSelect 2 z nowym profilem - nie te stare 560 - zadaniami, cechami, poradnikami, pytaniami psychologa zdjęciami itp.
Cechy policjanta - bardzo przydatne podczas testu MultiSelect
Testy na rozmowę kwalifikacyjną
Testy w poradni zdrowia psychicznego
W trakcie zgłębiania wiedzy, która będzie stanowić podstawę do pomyślnego rozwiązania testu, warto jest także przypomnieć sobie najważniejsze pojęcia, związane z wiedzą o społeczeństwie, które poruszane były na zajęciach lekcyjnych, w szkole średniej.
Jak sobie poradzić z testem wiedzy ogólnej?
Bardzo pomocnym narzędziem, które znacznie skróci i uprości proces przygotowawczy do egzaminów policyjnych są nasze testy wiedzy do policji (Jarosława Sokołowskiego), znanego specjalisty od rekrutacji do służby w policji. Jest to publikacja elektroniczna, napisana przystępnym i zrozumiałym dla odbiorcy językiem, który dokładnie określa, jakiego typu pytań, zwianych z egzaminem wiedzy ogólnej do policji, można spodziewać się na teście. Celem poradnika jest jasne i dokładne wytłumaczenie przyszłym rekrutom, zasad, obowiązujących wszystkich kandydatów, którzy zamierzają się zmierzyć z TWO. Ten bardzo pożyteczny poradnik, jest niezwykle wartościowy w treści, dla osób, które zamierzają przystąpić do egzaminu na policjanta.
Zawartość publikacji elektronicznej naszego autorstwa (Jarosława Sokołowskiego), to zestawy aktualnych pytań i odpowiedzi do testu wiedzy ogólnej. Każdy test wiedzy do policji jest staranie opracowany i objaśniony komentarzem. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze materiały były spójne, merytoryczne i pomocne dla przeciętnego kandydata, ubiegającego się o stanowisko funkcjonariusza służby policyjnej. Zebrany materiał dydaktyczny jest zgodny z aktualnie obowiązującym ustawodawstwem i treścią Konstytucji IV RP. Ponadto, poradnik ma logiczną i starannie przemyślaną konstrukcję oraz bogaty materiał ilustracyjny.
Skorzystanie z naszego poradnika, z pewnością pomoże wielu kandydatom zdobyć, jak najlepszy wynik na TWO. Odpowiednie opracowanie tej publikacji sprawia, iż każdy test wiedzy do policji przestaje być dla kandydatów na funkcjonariuszy służb policyjnych, przerażającym wyzwaniem. To doskonałe wsparcie, które pozwala zapoznać się i zrozumieć pytania, które zawiera test wiedzy do policji.
Czego nie robić na teście wiedzy do policji?
Osoby, które mają zamiar oszukiwać w trakcie egzaminu, posiłkując się nielegalnymi pomocami, w postaci smartfonów, papierowych notatek, tabletów czy innych urządzeń i wynalazków, otrzymują wynik – 0. Tego typu ocena przekreśla ich dalsze starania o przyjęcie do służby w policji, ponieważ, nie są oni w stanie zdobyć wymaganej liczy punktów, nawet, przy celującym zaliczeniu testu sprawności fizycznej czy Multiselectu. Kandydat przyłapany na próbach nawiązywania kontaktu z innymi uczestnikami egzaminu, również otrzymuje negatywny wynik. W czasie trwania egzaminu nie ma możliwości porozumiewania się z innymi zdającymi osobami, jak również podejmowania prób zaznaczania identycznych odpowiedzi, które umieszcza na swoim arkuszu osoba, siedząca w pobliżu kandydata. W trakcie wypełniania arkusza testowego nie ma również możliwości konsultowania treści pytań z osobą nadzorującą przebieg egzaminu. Wszystkie zasady, które dotyczą takich procedur, jak test wiedzy do policji, zostają objaśnione przez prowadzącego egzamin, na jego początku, jeszcze przed przystąpienie do zasadniczej części egzaminu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, można właśnie, wyłącznie w tym czasie zadawać pytania i wyjaśniać niezrozumiałe kwestie.