testydopolicji@op.pl

Czy maszyna może zastąpić Policjanta?

Technologia rozwija się w zaskakującym tempie. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że ludzie tracą dotychczasowe miejsca pracy, ponieważ ich obowiązki znakomicie wykonują roboty. Coraz częściej zastępują człowieka na halach produkcyjnych oraz w branży gastronomicznej. Takie rozwiązanie generuje znaczne oszczędności. Jednak czy maszyna może zastąpić Policjanta? Czy nie będą już potrzebne szkolenia, rekrutacja i testy MultiSelect?

Z jednej strony wszechobecne fotoradary są już naturalnym zjawiskiem na autostradach i w miastach. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości skutkuje otrzymaniem mandatu. W tej kwestii Policjanci są profesjonalnie zastępowani, gdyż urządzenie wychwytuje każdą nadmierną prędkość.

Z drugiej strony roboty nie podołają podczas interwencji czy zatrzymań. Z całą pewnością pracownicy Policji nie muszą przez długi czas obawiać się, że ich stanowisko pracy z dnia na dzień zastąpią profesjonalne roboty. Pracownicy Policji bardzo często znajdują się w centrum niespodziewanych zdarzeń, które wymagają trzeźwego myślenia i szybkiego podejmowania właściwych decyzji.

W przyszłości jednak maszyny mogą osiągnąć taki stopień rozwinięcia, który pozwoli na zlikwidowanie kilku stanowisk wśród zawodów opłacanych z budżetu państwa, między innymi nauczycieli, pielęgniarki, czy też straż miejską.