testydopolicji@op.pl

Czy w dzisiejszych czasach warto iść do szkoły policyjnej?

Wybór odpowiedniego zawodu, dobrej szkoły i tym samym przyszłej drogi zawodowej, to kluczowy problem młodzieży kończącej edukację na poziomie podstawowym. Wiele osób wybiera przyszły zawód zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i posiadanymi umiejętnościami. Inni kierują się względami praktycznymi i chcą wybrać profesję, która zagwarantuje im zatrudnienie i stosunkowo wysokie dochody.

Popularnymi kierunkami kształcenia są takie, które dają możliwość późniejszego zatrudnienia w administracji samorządowej i państwowej, szkolnictwie, wojsku. Jest to tak zwana sfera budżetowa.

W tej samej grupie wybieranych specjalności mieści się praca w Policji. Jednak czy warto iść do szkoły policyjnej? Warunkiem przyjęcia do takiej placówki jest dobry stan zdrowia i niekaralność. Wielu młodych ludzi spełnia ten warunek. W zamian można zdobyć zawód, który cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym. Plusem pracy w Policji jest możliwość awansu, zdobywania dodatkowych kwalifikacji oraz stabilne i w miarę wysokie zarobki. Oprócz tego Policjanci mają możliwość uzyskania świadczeń emerytalnych dużo wcześniej niż inne grupy zawodowe. Minusem pracy w pPolicji jest narażenie siebie na niebezpieczeństwo podczas interwencji.

Aby móc zacząć pracę w Policji, należy przejść rekrutację, gdzie spotkamy się z serią testów. Na naszej stronie można znaleźć testy MultiSelect, które są podstawą do dostania się w szeregi Policji.