testydopolicji@op.pl

Jak powinno wyglądać wyposażenie Policjanta do służby?

Elementem nadrzędnym w przypadku pracy w Policji jest właściwe przygotowanie się do funkcjonowania w nieprzewidywalnym środowisku i kryzysowych sytuacjach. Wiele razy, gdy dochodzi do kryzysu, Policjant zdany jest tylko na siebie. Wiedza jest częścią umiejętności każdego funkcjonariusza, jednak równie istotne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu pod ręką.

Jeśli chodzi o sprzęt, to wyposażenie Policjanta do służby powinno się opierać na przepisowym mundurze, dzięki któremu funkcjonariusz jest od razu rozpoznawany na ulicy. Uzupełnieniem są buty taktyczne charakteryzujące się twardą podeszwą antypoślizgową. Każdy funkcjonariusz powinien mieć przy sobie broń podstawową zabezpieczoną w kaburze – zwykle są to pistolety typu glock z dodatkowymi magazynkami. Do broni należy zaliczyć także pałkę (tonfa lub teleskopowa) oraz gaz pieprzowy do rozpylania. Zaznaczyć trzeba, że użycie tych środków przymusu bezpośredniego jest ściśle determinowane przepisami prawnymi. Do tego Policjant musi posiadać kajdanki z mechanizmem zapadkowym – również normowane przepisami. Notatnik służbowy przyda się do spisywania danych osób podczas interwencji, Policja drogowa musi mieć przy sobie alkomaty, a wszyscy powinni pozostawać w łączności z bazą za pomocą podręcznej radiostacji. Podczas nocnych patroli całe to wyposażenie uzupełnić należy dobrą latarką.

Aby móc dostać się i pracować w Policji, wówczas trzeba zdać odpowiednie testy do Policji, również testy psychologiczne do Policji, do których przygotujesz się dzięki naszej stronie internetowej.