testydopolicji@op.pl

Jak wygląda szkolenie psów policyjnych?

Policja wspomaga się w różnych działaniach także czworonogami. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak wygląda szkolenie psów policyjnych i jakie rasy mogą ubiegać się o wstąpienie do Policji.

Które rasy nadają się do pracy w Policji?

Przede wszystkim są to rasy takie jak:

  • owczarek niemiecki,
  • owczarek belgijski,
  • golden retrevier,
  • terier walijski,
  • foksterier.

To tylko kilka ras, które najczęściej spotyka się w Policji. Dobór rasy zależy także od tego, do jakich działań są potrzebne psy. Dlatego też każdy czworonóg ma przeprowadzane odpowiednie szkolenie.

Jak wygląda szkolenie psa policyjnego?

Tak jak każdy kandydat, który chce nosić niebieski mundur musi zdać testy MultiSelect do Policji, tak również i każdy pies, który ma się dostać do Policji, musi przejść specjalistyczne szkolenie. Kurs ten trwa zazwyczaj około sześciu miesięcy, w zależności od tego, jak pies się szybko uczy. Na szkoleniu psy uczą się podstawowych komend, dzięki którym będą słuchały się swojego opiekuna. Dodatkowo także mają ćwiczenia, które pozwalają im przezwyciężyć strach spowodowany głośnymi wybuchami, które mogą się pojawić w trakcie strzelaniny. Warto też pamiętać, że psy policyjne są także szkolone pod względem wyszukiwania narkotyków oraz innych niedozwolonych substancji.

Na szkoleniu każdy pies ma swojego przewodnika, którego ma słuchać. Im pies się szybciej uczy, tym szkolenie może trwać krócej. Psy mają także ćwiczenia w terenie o każdej porze, niezależnie od tego, jaka jest pogoda.